24 лютого 2025 року — Три роки незламності…

Три роки… Це не просто відлік часу, а період випробувань, боротьби та величезної сили духу. Український народ довів усьому світові, що його неможливо зламати, що наша воля до свободи є непохитною, а віра у власні сили – нездоланною.
За ці роки кожен з нас став частиною великої історії. Ми пережили біль втрат, тривогу за рідних і близьких, важкі дні та ночі. Але разом ми стали ще сильнішими. Ми навчилися підтримувати одне одного, допомагати, бути єдиними у своїх прагненнях та цілях.
Незламність – це не лише слово, це наш стан душі. Це ті, хто захищає країну на передовій, хто рятує життя під обстрілами, хто не припиняє працювати заради перемоги. Це діти, які малюють патріотичні малюнки, волонтери, які невпинно допомагають, і кожен, хто своєю щоденною працею наближає Україну до миру.

Уроки незламності проходили не лише на полі бою, а й в укриттях. Ми навчились жити в умовах небезпеки, пристосовуватися до нової реальності, підтримувати дітей, зберігати спокій і допомагати тим, хто поруч. Кожен момент у сховищах став випробуванням на силу духу, терпіння і здатність залишатися людьми навіть у найважчі часи.
Ці три роки стали випробуванням на стійкість, але вони також показали, що разом ми можемо здолати все. Попереду ще багато викликів, але з такою силою духу, з такою любов’ю до Батьківщини – перемога обов’язково буде за нами.
Слава Україні! Героям слава!


16 лютого 2025 року — День єднання

День єднання – це особливе свято, яке символізує згуртованість та незламність українського народу. У цей день, 16 лютого відбулися заходи, спрямовані на зміцнення патріотичного духу та національної свідомості учнів.

На уроках історії пройшли лекції, присвячені єдності України та боротьбі за незалежність.

Відбувся Круглий стіл «Єдність – наша сила», на якому учні дискутували про значення спільних цінностей та національної ідентичності.

День єднання вкотре довів, що разом ми сильніші, а наша спільна мета – збереження та процвітання рідної країни. Це свято стало ще одним кроком до зміцнення нашої національної свідомості та віри в краще майбутнє!

30 травня 2024 року — Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід «Рух – це здорово»

Протягом тижня в рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів «Рух – це здорово!» у закладі освіти проходили різні фізкультурно-оздоровчі заходи: матч з футболу серед учнів 10-11 класів, квест серед учнів 3-4 класів, руханка серед учнів 5-10 класів.

Метою заходів було популяризація серед учнів рухової активності як важливого чинника захисту власного здоров’я.

08 травня 2024 року — День памʼя́ті та перемо́ги над наци́змом у Дру́гій світові́й війні́ 1939–1945 ро́кі́в

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років та вшановує памʼять загиблих. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом. Пам’ять — означає, що ми пам’ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення — символ того, що всі країни повинні об’єднатися разом.

У закладі були проведені тематичні уроки, виставки малюнків. Напередодні свята була проведена зустріч із кіборгом-захисником Донецького аеропорту, військовослужбовцем Збройних сил України, який поділився з дітьми бойовим досвідом, відповів на питання.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

23 квітня 2024 року — День Цивільного захисту

23 квітня 2024 року у закладі пройшов День Цивільного захитсу. Основна мета заходу – вироблення алгоритму ефективних дій безпеки життєдіяльності у дітей під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру. Учні та працівники  школи вдосконалили свої теоретичні знання та практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє життя і здоров’я.

Прості та корисні поради допоможуть зберегти здоров’я та життя у небезпечних ситуаціях.

08.03.2024 — «Шевченко — це Україна. Україна — це Шевченко»

9 березня в Україні відзначатимуть 210-ту річницю від дня народження нашого славетного поета, художника, мислителя, прозаїка Тараса Григоровича Шевченка

Тарас Шевченко – творець в українській літературі та в духовному житті України. Його творчість стала символом боротьби за українську державність, волю та незалежність. Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, які перекладені понад ста мовами світу.

Протягом тижня у школі прходили різні заходи: виставка малюнків до творів Т. Г. Шевченка, конкурс читців його творів, екскурсії до Національного університету Т. Г. Шевченка на кафедру Шевченкознавства, проведено літературно-пізнавальні квести «Відомий і невідомий Шевченко» та «Тарасовими стежками».

06 березня 2024 року в актовому залі школи відбулося загальношкільне літературно-мистецьке свято «Шевченко — це Україна. Україна — це Шевченко», на якому звучали пісні на слова Великого Кобзаря під звуки бандури та гітари, учні інсценізували уривок із драматичного твору Тараса Шевченка «Назар Стодоля». Під час читання віршів на екрані були використані документальні джерела про творчість видатного майстра пера й пензля. На святі були присутні гості: правознавець, доктор юридичних наук, завідувачка кафедри кримінального права і процесу юридичного інституту НАУ- Софія Лихова, студенти юридичного інституту НАУ.

08.03.2024 — «Коли дитя читає «Кобзаря» …»»

08 березня 2024 року учні 3-х та 4-х класів відвідали Національний музей літератури України. Учні та вчителі завітали на виставку «Шевченкове слово – сучасна зброя» до дня народження Кобзаря, яка розповідає про те, як слово Шевченка воює сьогодні та надихає на перемогу.

Учні школи взяли участь у традиційних Шевченківських читаннях «Коли дитя читає «Кобзаря» …», отримали грамоти та солодкі подарунки.

08.03.2024 — Всеукраїськийй конкурс «Слово про Україну»

27 лютого 2024 року учні 11- класу Скрипко Ігор (ІІ місце) та Бичкова Марія (І місце) взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Слово про Україну», організоване Національним авіаційним університетом, і стали переможцями.

21.02.2024 — Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови, день, який відзначають щороку 21 лютого. починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року у Парижі.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина спеціалізованої школи № 92 імені Івана Франка.

20.02.2024 — День Героїв Небесної Сотні

20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні, які у 2014-му поклали свої життя за майбутнє держави.

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!

Дату 20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні — було встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які змінили хід історії нашої держави.

Пам’ятаємо наших героїв, які віддали життя заради свободи нашої країни.

Слава Україні!
Героям Слава!

16.02.2024 — День єднання 2024

16 лютого Україна відзначає державне свято — День єднання. 

 Вітаємо зі святом усіх, хто стійко дає відсіч окупанту, на передовій і в тилу. Ніхто і ніколи не забере у нас нашу свободу, волю, батьківську хату, рідну землю і мову! В єдності — наша сила!

11.01.2024 — Міжнародний день «Дякую»

03.11.2023 — Урок-квест «Чи знаєш ти українську мову»

В рамках тематичної декади «Українська — код нації» вчитель української мови та літератури Ткачук Тетяна Валеріївна провела урок-квест «Чи знаєш ти українську мову» для 7-А та 7-Б класів. На цьому заході учні пригадали, що вони знають про нашу рідну мову та позмагалися в ерудованості та кмітливості.

02.11.2023 — Бібліотечний урок — «Сини осені»

2 листопада 2023 року завідуюча бібліотекою — Ширган Тетяна Іванівна провела для учнів першого класу бібліотечний урок «Сини осені». Першачки пригадали та узагальнили знання прикмет осені, особливості кожного місяця. Провели конкурс віршів, де кожний розповів вірш про місяці осені.

27.10.2023 — Радіодиктант національної єдності

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. 

27 жовтня у День української писемності та мови учні та вчителі нашого закладу долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

27.10.2023 — Екскурсія до Національного університету Т. Г. Шевченка

Учні 1-А класу разом із класним керівником Кузьмінською Вікторією Олексіївною у День української писемності та мови 27 жовтня відвідали Національний університет імені Т. Г. Шевченка та доєдналися до написання радіодиктанту національної єдності.

05.10.2023 — З ДНЕМ ВЧИТЕЛЯ!

5 жовтня у Всесвітній день Учителя в нашій школі пройшов святковий концерт-привітання для наших любих вчителів. Також відбувся день учнівського самоврядування, де учні 11 класу приміряли на себе роль вчителів початкової школи.

30.09.2023 — «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»

Із 25 вересня по 30 вересня 2023 року в нашому закладі пройшов тиждень «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення». В рамках тематичного тижня було проведено заходи:

  • літературно-музичний аншлаг «З Україною в серці» для учнів 7-Б класу (класний керівник Ткачук Т.В.);
  • козацьбкі розваги для учнів 8-А класу, під час яких позмагались у спритності (класний керівник Соломаха В.Ю.);
  • інформаційний-дайджест «Тої слави козацької повік не забудем» для учнів 5-А класу (класний керівник, Циганова В.В.);
  • патріотичний квест для учнів 5-Б класу, (класний керівник Продан І.М.);
  • учні 4-А та 4-Б класів разом з класними керівниками Санчковською Л. І та Мазур І. П. завітали до учнів першого класу та провели з ними ігрову програму «Ми маленькі козачата, славних козаків внучата».
    А на завершення нашого тижня 28 вересня відбувався концерт до Дня захисників і захисниць. На захід було запрошено наших воїнів.
    Слава Україні!
    Героям слава!

22.09.2023 — ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

До дня фізичної культури і спорту та в рамках олімпійського тижня з метою сприйняття розвитку олімпійського руху в Україні у нашій школі були проведені: запалювання олімпійського вогню, колективні руханки, змагання «Веселі старти» між початковими класами, змагання з малюкболу між 6-8 класами та змагання з футболу між хлопцями 9-11 класів.
У цей період учні закладу отримали можливість більше дізнатися про Олімпійський рух, його ідеї та принципи, про те, як загартовувати себе не лише фізично, а й інтелектуально.

21.09.2023 — Місячник «Увага, Діти на дорозі!»

В рамках місячника «Увага, діти на дорозі!» до нашої школи завітав Т.в.о. інспектора відділу звʼязків з громадськістю Управління патрульної поліції у місті Києві старший лейтенант поліції Міхеєв Максим Сергійович.
Учням була проведена лекція з ігровими елементами про правила дорожнього руху.
Також учнівським самоврядуванням для учнів 5-х класів була проведена вікторина «Знавці дорожнього руху», де учні позмагалися у знаннях з правил дорожнього руху.

13.06.2023 — «Рух-це здорово!»

13 червня 2023 року у школі був проведений Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід « Рух-це здорово!».
На спортивному майданчику було організовано ранкову фізкультхвилинку, проведено танцювальні руханки. А також змаганння «Козацькі забави» з метою заохочення учнів до занять фізичною культурою і спортом.

18.05.2023 — З Днем Вишиванки, Україно!

Сьогодні, 18 травня українці святкують День Вишиванки! Учні та вчителі нашої школи долучилися до цієї акції. З ранку на подвір’ї школи для учнів 1-6 класів був проведений флешмоб «Вишиванка-твій генетичний код». Також для учнів 7-9 класів було проведено розважально-пізнавальне шоу «Я люблю Україну», де учні показали свої знання й довели, що вони знають і люблять свою Україну.

08.05.2023 — День пам’яті та примирення

8 травня 2023 — День пам’яті та примирення. Україна сьогодні відстоює честь усієї Європи, всього цивілізованого світу. Тож і День пам’яті і примирення набуває для нас особливого змісту.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв воєн,які випали на долю України.
І була перемога тоді. І буде перемога тепер!

09.03.2023 «Тарас Шевченко — наш! Він для усіх століть…»

24.02.2023 — 365 ДНІВ НЕЗЛАМНОСТІ

22.02.2023 Один день в укритті. Нас не зламати і не залякати, бо МИ-УКРАЇНЦІ!

Уроки в укритті

21.02.2023 21 лютого — Міжнародний день рідної мови

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина спеціалізовпної школи № 92

20.02.2023 20 лютого — День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого- День Пам’яті Героїв Небесної Сотні. Разом з усією країною учні та вчителі нашої школи вшановували пам’ять Героїв. В цей день для 9-11 класів був проведений урок-реквієм «Герої не вмирають» вчителем історії Цигановою В. В.
Пам’ятаємо наших героїв, які віддали життя заради свободи нашої країни.

Слава Україні!
Героям Слава!

16.02.2023 16 лютого — День Єднання

Минув рік, як це свято ввели у наші календарі. За цей час багато чого змінилося, але одне залишається незмінним- наша возз’єднаність, віра у краще та любов до кожного куточка країни! Разом- ми сила!
Слава Україні!

92school_Kyiv_16_02_2023_День єднання українського народу

07.02.2023 День безпечного Інтернету – Safer Internet Day – під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету – Safer Internet Day – під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
Для учнів 5-х класів був проведений урок-квест «Безпечний Інтернет». На уроці учні дослідили позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювали та засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті

22.01.2023 21 січня — День Соборності України

13.12.2022 Дякуємо кожному і кожній хто захищає нас і нашу країну!

Учні та вчителі нашої школи доєдналися до благодійної акції.
5000 листівок з новорічними привітаннями, продукти харчування, гігієна, теплі чоловічі речі відправилися до наших захисників.
Дякуємо кожному і кожній хто захищає нас і нашу країну!
Віримо в ЗСУ!

26.11.2022 26 листопада — День пам’яті жертв Голодомору

У школі пройшли заходи до дня пам’яті жертв Голодомору. На уроках історії та виховних годинах вчителів уроки- пам’яті «Україна пам’ятає…» було проведено загальношкільний урок- реквієм на тему: «Трагічними сторінками історії. Голодомор 1932-1933 рр.» на якому учням було запропоновано перегляд документальних відео та фото матеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу 1932-1933 років.

21.11.2022 21 листопада — День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. В усіх класних колективах відбулися інформаційні хвилинки, де згадали події Майдану і вшанували пам’ять загиблих в ті дні, запаливши свічку,переглянули документальний фільм «Зима, що нас змінила» про події на Майдані, тематичні виставки літератури в бібліотеці.

14.10.2022 14 жовтня — День Святої Покрови, День Українського козацтва та День захисників і захисниць України

За нашу рідну Україну,

Що зберегли за всі віки –

Низький уклін і тричі “СЛАВА!”

Українські захисники!

          ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ! Це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України. Це свято кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави. Традиції нашого народу – справжній скарб, який потрібно оберігати та дбайливо передавати із покоління в покоління.

01.10.2021 Академія з нагоди 150-річчя Колегії Павла Ґалаґана

1 (13) жовтня 1871 року в історичному приміщенні, де зараз знаходиться Національний музей літератури України, відкрилася приватна чоловіча гімназія, заснована меценатом Григорієм Ґалаґаному у пам’ять про свого померлого сина Павла. За пів століття випускниками одного з найкращих приватних закладів Києва стали сотні видатних учених, письменників, художників і громадських діячів, серед яких академіки А.Кримський та В.Липський; поети М.Драй-Хмара, П.Филипович та багато інших відомих особистостей. За радянських часів у цьому будинку знаходилась середня школа № 92 імені Івана Франка, яку закінчили багато визначних діячів української науки, освіти і культури нашого часу.
З вітальним словом до учасників зібрання звернулася Генеральний директор Національного музею літератури Г.О.Сорока, директор середньої школи № 92 в 1966-1976 років Ю.І.Мальований. До виступів були запрошені: академік НАН України С.В.Комісаренко, доктор історичних наук С.І.Білокінь, дослідниця історії колегії, кандидат історичних наук, М.Смольніцька, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 92 імені Івана Франка, вчитель української мови та літератури Т.О.Шкандевич, вчитель математики Л.Б.Мірецька, випускники школи.
Програмою заходу було передбачено літературно-мистецькі виступи, зокрема народного артиста України бандуриста Р.Д.Гриньківа, акторки Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса Галини Стефанової.